Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet 30.5.2009

24. 1. 2011


Výlet 30.5.2009 Ústí a Děčín

 

 

6:30 Obecní dvůr

9:30 benzínka Lobkovice u Děčína

     První sbírka př. Lipš z Dobkovic.  Velká sbírka, několik skleníků. Pořadí skleníků: nevytápěný skleník cca 10 m, vytápěný cca 10 m. Zajímavostí je, že vytápěný skleník vyhřívá i dům. Ve skleníku bublinková izolace zevnitř skleníku. Další nevytápěný skleník cca 20 m délky, příprava na výstavu a prodej. Skleník Jižní Amerika, speciální upozornění na 2 rostliny ve věku cca 150 let, originální rostliny pojmenované po dceři: Veronika. Další po anglickém kaktusáři a jeho bolivijské ženě: Patricia (na fotografiích fialový květ). V jednom skleníku př. Lipš upozorňoval a varoval před velice úzkými uličkami, ani zdaleka nedosahovaly šířky u př. Naxery v Plzni.

      Počasí „vysloveně přeje“. Oběd v Děčíně. Tam porucha Lipšova automobilu, který nám dělal průvodce.

     Milan Zajpt, Březno. Sbírka sukulenty, velké zahradnictví, rybníček, thylancie, ale i kaktusy. Přímo pod zámeckým parkem. Mrholí. Lipš „vysloveně honí“.

     Václav Česal, Ústí-Brná. Malý skleník, přilepený k rodinnému domku. Upravená sbírka, kaktusy.

     Ladislav Kučera, Ústí-Střekov. Skleník rozdělený na dvě části, kdy jedna je nevytápěná a druhá ano ( nenapsala jsem si způsob vytápění). Na zimu všechno stěhuje do jednoho. Sbírka gymnocalycia. Ošklivé počasí, co dodat jiného.

     Návrat do Děčína, cca 16:00, déšť, oprava Lipšova automobilu a nabídka na návštěvu Kunteho sbírky, která je nedaleko Děčína. Cestou jsme vyjeli nad mraky a tam bylo nádherné počasí. Upravená zahrada, rybníček, skleník různorodý. Př. Kunte jezdil jako malý chlapec s dědou a holuby do Kolína na trhy. Bohužel čas se nachýlil v kolem šesté popoháním i já k návratu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář