Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 4. 2010

Na výletě s Pražáky, květen 2005

 

 

   Stalo se už tradicí, že Pražský spolek na svátek  8.5. pořádá výlet za kaktusy, a protože to tentokrát vyšlo na neděli, jelo se už v sobotu, a to na dva dny .Program zajišťovaný př. Vařečkou se měnil až do poslední chvíle. Přesto ho každý účastník dostal vytištěn, i s překvapením, protože jedna sbírka se jela vlastně na "blind".

   První sbírka kterou jsme navštívili, byla v zahrádkářské kolonii v Jihlavě p. Mazucha Zde se pěstuje všechno, a je vidět že se zde kaktusy i sukulenty ve vytápěném skleníku mají dobře. Druhou sbírka v Jihlavě  byla p. Škorpíka. Skleník je už malý, pro výsevy i některé už letité, tvrdě pěstované kaktusy.

   Po obědě přišlo na řadu ono ohlášené překvapení. Bez ohlášení se stavujeme v Topolanech u Vyškova u p. Kuchaříka. Díval sem se mu na ruce, slyšel jsem všude, že je má zelený, nebo zlatý, ale ne  jsou úplně obyčejný, ale ty výsevy. Desítky čtverečných metrů, krásných a zdravých semenáčků. Bohužel na prodej nebylo připraveno nic. Ale nevadí, už je to dohodnuto. S nepatrným zpožděním přijíždíme k p. Tomandlovi do Prostějova. Skleník nahoře v domě na střeše, plný nádherných sukulentů, a další skleníky a pařníky na zahradě . Poslední sobotní sbírka je p. Milta v Nasobůrkách u Olomouce. Dvě řady pařeništních oken plná velkých, tvrdě pěstovaných, a proto náležitě vytrněných gymen.  První den jsme zakončili v hotelu  p. Vavroucha, kde bylo zajištěno ubytování, večeře i snídaně. A na závěr nám promítnul p. Milt několik diapozitivů s povídáním o starých časech. Paráda.

    Zato druhý den, už se tak nedařilo. U  p. Kokory v Sázavě u Lanškrounu, je opravdu velká sbírka už letitých ale krásných rostlin (melocactusy, gymna, aj.).Je zde také velké množství výsevu na prodej v pařeništích, ale bohužel začalo pršet. I tak jsme ale výborně nakoupili. P. Kokora také pěstuje ryby, hlavně pstruhy. Viděli jsme jak se vaří voda při krmení. Problém byl oběd v Č. Třebové. Ztratili jsme tam mnoho času, a tak  domluvenou návštěvu p. Pelcla jsme museli zrušit  I tak se do Chrudimi, kam nás doprovodili kroupy se sněhem, k p. Pavlíčkovi přijelo s hodinovým zpožděním. Tam ale už bylo hezky, spousta květů. No a potom přes Kolín domů.

   Co na závěr. Slyšel jsem tam poznámku že bylo moc gymnocalycii, no nevím. Přesto si myslím že to byl jeden z nejpodařenějších  zájezdů v poslední době. Škoda že na příští rok je naplánovaný výlet pouze jednodenní.                                                                                                                              v.ch.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář