Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 4. 2010

Otvírání sezóny – Dvůr Králové  2005

 

     Stejně jako vloni, a předloni se i tuto, poslední sobotu v květnu ve D. Králové otvírá sezona..

Když jsem v devět hodin dorazil, byla burza rostlin už hodinu v proudu. Vybral jsem si  hlavně a to už opět tradičně u pana dr. Ryby, u p. Heřtuse a u p. Merhauta. K vidění toho ovšem bylo mnohem víc. Bohužel, pro samé prohlížení jsem úplně zapomněl na schůzi sukulentářů která se konala souběžně. (od 10:30 hod)

     Přesto že venku se teplota pohybovala okolo 30°C, ve vnitř Hankova domu bylo příjemně. Odpolední  blok přednášek jako vždy začal pan Řezanina. – Chemie při ochraně kaktusů. Pořád zajímavé téma. Přesto že na oběd bylo času dost, lidi se scházeli jen pomalu, 45 až 50 lidí.

     I další přednáška ing. Richterové  - Ostrov Porto Santos byla perfektně přihláška do všech detailů, měla pouze jednu malou chybičku. Rostlin které nás zajímají tam roste možná míň jak málo. I další přednáška byla v podstatě pokračování z loňska - přednáška ing. Prokeše – Jihozápad Madagaskaru.

     Na závěr, opět jako vloni, ing. Kunte – tentokrát Mexiko. Myslím nejlepší přednáška, Ale bohužel chudák příroda, škoda že není síly aby se opravdu začalo něco dělat na její ochranu, a ne svádět všechno na kaktusáře, a přitom ničit celá naleziště. Bohužel je to smutné, ale taková je realita.

     Další bod programu,  posezení v restauraci U Lubinů jsme zrušili, a jelo se domů.

                                                                                                                                                         vch.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář